Рубрики

АрхивыЯк самостійно постелити ламінат

Серед недорогих підлогових покриттів найбільш популярний ламінат. Практично кожен другий покупець віддає перевагу ламінованим полам. Причин тому багато: невисока ціна, тривалий період експлуатації, проста і швидка збірка.

Якщо збираєтеся робити ремонт своїми руками і хочете постелити ламінат, немає нічого простіше! Дотримуйтесь інструкцій, і приблизно за 4-5 годин у вас з’явиться прекрасна стать, який нічим не поступається дорогим аналогам.

Отже, для того, щоб постелити ламінат самостійно, дотримуйтесь наступних правил:

Перед тим як стелити, ламінату потрібно адаптація протягом 2-3 діб. Покриття повинне «вилежатися» при стабільній температурі. Розстелите його посередині кімнати і на час залиште, розкривати упаковку не потрібно.
Тим часом ознайомтеся з правилами монтажу, що додаються до кожної пачки ламінату.
Поради як стелити ламінат.
Для роботи вам знадобляться наступні інструменти:
Укладальний молоток (вагою 500-600 г).
Підбивочний бус (пластмасовий, щоб уникнути відколів при підгонці).
Простий олівець (для розмітки).
Металевий кутник (не менше 35 см).
Ножівка з дрібними зубами (для укладання ламінату під дверною коробкою).
Електролобзик (досить 500 Вт) і комплект пилянь по дереву.
Рулетка (довжиною не менше 7,5 м).
Скоба металева або струбцина (для підбиття останньої панелі).
Обмежувальні клини (для фіксації між стінами і підлогою).
Перфоратор.
Углорез (для кутів більше 90 градусів).
Плівка поліетиленова (при укладанні на бетонну підлогу).
Звукопоглинальна підкладка (пробкова або бітумна).
Почніть укладання з формування першого ряду з двох дощок. Для зазору між ламінатом і стіною, а також щоб уникнути розширення (коли ламінат стає дибки), необхідно встановити 7-15 мм клини. Для того щоб панелі легше защипувалися, укладання проводиться замками на себе.
Переходимо до другого ряду. Тут можна зробити двома способами: укладати в половину дошки (за принципом цегляної стіни), або зі зміщенням дощок мінімум на 20 см (як зазначено в інструкції). При першому способі навантаження на підлогу буде максимально рівномірною. Необхідно завести панель другого ряду під кутом 20 градусів, вставити в замок і заклацнути (на торцях поки тільки приміряти). Набрати другий ряд по ширині підлоги, зістикувати і підбити молотком. Стикувальні клини при цьому залишаються на місці.
За цим же принципом збирається частина, що залишилася ламінату. Коли дійдете до стіни, останню дошку доведеться підганяти за допомогою молотка і струбцини.
Тільки після того, як укладання завершена, монтуються плінтуса.
Важливі зауваження:

Ламінат можна укладати на будь-яку міцну поверхню, якщо вона досить рівна (розбіжності стяжки не повинні перевищувати 3 мм на 1 погонний метр).

Допускається укладання на лінолеум або паркет, через загрозу «статичного заряду» не рекомендується стелити ламінат на килимове покриття.

Ламінат боїться вогкості, тому його не можна застосовувати в саунах і ванних. Вологість не повинна перевищувати 2,5%.

Ламінат не можна фіксувати до підлоги цвяхами або шурупами.

Укладайте ламінат таким чином, щоб світло з вікна падало паралельно швам. Так вони будуть менш помітні.

Якщо довжина поверхні перевищує 10-12 м, потрібні додаткові 12 мм компенсаційні шви. Інакше в полотні з’являться щілини, і ламіноване покриття доведеться перестилати.

Дверні коробки бажано встановлювати в останню чергу, в іншому випадку потрібно зробити підпил і підігнати під нього ламінат.

Якщо на шляху укладання виникають перешкоди, замок ламінату можна спиляти, а покриття в незручному ділянці посадити на клей.

Добавить комментарий

  

  

  

kod 777